Czy warto zdecydować się na Chwastox?

Chwastox jest bardzo efektywnym preparatem chwastobójczym, którego zadaniem jest zwalczanie chwastów jednorocznych dwuliściennych zarówno w uprawach zbóż ozimych, jak i jarych. Produkt można także bez żadnego problemu stosować na boiskach sportowych, trawnikach czy polach golfowych. 

Jakie są korzyści ze stosowania preparatu Chwastox?

Chwastox jest to przede wszystkim doskonały produkt do zwalczania różnego rodzaju chwastów na trawnikach. Kolejnym atutem tego produktu jest bardzo elastyczny termin stosowania. Dzięki trzem aktywnym substancjom Chwastox wyróżnia się na rynku szerokim spektrum zwalczania chwastów. Ogromną zaletą produktu jest fakt, że chwasty nie uodpornią się na jego długotrwałe stosowanie. 

Jakie jest działanie produktu na chwasty w zbożach?

Wrażliwe chwasty w zbożach ozimych takie jak przytulia czepna, tobołki polne, komosa biała, maruna bezwonna, mak polny, tasznik pospolity, rdesty, rumian polny, należy zwalczać dawką 2l/ha. Z kolei na chwasty wrażliwe w zbożach jarych: komosa biała, tobołki polne, przetacznik perski, gwiazdnica pospolita, maruna bezwonna, rekomendowane jest zastosowanie dawki 1,5 l/ha. 

Działanie produktu na chwasty na boiskach, trawnikach i polach golfowych

Chwasty wrażliwe: babka zwyczajna (90 dni po wykonaniu zabiegu),babka lancetowata, skrzyp polny (może odrastać po zabiegu),komosa biała, szczaw polny (może odrastać po zabiegu),rumianek pospolity, krwawnik pospolity, rogownica pospolita, bodziszek drobny, tasznik pospolity, rdest ptasi, bylica pospolita, szczaw tępolistny, stokrotka polna (90 dni po wykonaniu zabiegu), mlecz polny, pępawa zielona, mniszek pospolity, gwiazdnica pospolita, jaskier polny, jasnota purpurowa, koniczyna polna, tobołki polne, poleca się zwalczać dawką 2 l/ha. 

Stosowanie środka na pszenice ozime, pszenżyto ozime oraz żyto

Jak stosować preparat na boiskach sportowych, trawnikach czy polach golfowych? Warto wiedzieć, że Chwastox należy stosować w trakcie pogody, która sprzyja wegetacji roślin od wiosny aż do wczesnej jesieni. Ponadto preparat można wykorzystać nie tylko na całej powierzchni trawnika, ale również na zachwaszczonych miejscach. Należy jednak pamiętać, że w przypadku większego zachwaszczenia może być konieczne powtórne wykonanie całego zabiegu.